Talán minden anyuka reménykedik a terhessége idején, hogy az ő babája nem lesz hasfájós, de sajnos nagyon sokunkat utolér a háromhónapos hasfájás.
Nekünk már a kórházban elkezdődött a hasgörcs, nagyon sajnáltam szegény kicsikémet!
Itthon csak rosszabb lett, így kipróbáltunk mindenféle házi és gyógyszertári praktikát, olvastuk az internetzet, és kaptunk jó ötleteket. Íme, amit kibúvárkodtuk/tapasztaltunk eddig:
Mechanikus módszerek:
0. Büfiztetés.Sokáig, kitartóan kell büfiztetni (elvileg, ha sikerül), és ügyelni arra, hogy evés közben minél kevesebb levegőt nyeljen gyermekünk. Nálunk sem az előbbi, sem az utóbbi nem sikerült az első időkben. Sokáig küzdöttünk, hogy a buborékok kijöjjenek a gyerek gyomrából, éS ha kijönnek, ne tolják maguk előtt az összes, kemény munkával elfogyasztott tejet. Sokszor kellett átöltöznünk, babának és mamának, most már tud böffenteni a kincsem, néha akkorákat, hogy apukájának is becsületére válna! Ne adjátok fel, ahogy nőnek, könnyebben fog menni ez is!
1. A has masszírozása. Óramutató járásával megegyező irányban, határozottan. A legjobb, ha olajjal csináljuk, de nekünk a félálomban ruhán keresztül simogatás is bevált, legalábbis kicsit megnyugtatta a babát.
Érdemes lenne kipróbálni az ayurvédikus babamasszázst, vagy az indiai masszázst, ezekről is olvastam pozitív dolgokat.
2. Meleg pelenka hasra helyezése. Na, ezt is csináltuk, csak először nem pelenkával, hanem forróvizes palackot tettünk a kicsi hasa alá, míg őt hason fekve a kezünkben tartottuk. A palack túl nagy volt, a vasalóval felmelegített pelenkát viszont könnyebb a kicsi hasára tenni, nem zavarja őt sem.
3.Torna. Biciklizés a levegőben, körkörös mozgás a lábakkal, combok behajlított lábakkal való hashoz nyomogatása. A pukik szépen trombitálnak, főleg, ha a picúr még erőlködik is mellé.
4. Szélcső. Vettünk, de minek???! Azért, mert jó szülők akarunk lenni, és mindent megpróbálni, hogy a gyerekünk kevesebbet szenvedjen. Felesleges volt! Nekünk nem használ, mert igenis van olyan gyerek, akinél nem segít. Ha a bajt a hasgörcs okozza, egyébként a szelek távoznak, ha leértek a megfelelő helyre, akkor hiába dugjuk a szélcsövet a popójába szegény gyereknek, nem könnyebbül meg.
+1. A baba hassal alkarra fektetése. Ettől sokszor megnyugszik, néha viszont még keservesebben sír...
Az újonnan szerzett infókkal, és talált módszerekkel frissítem majd a bejegyzést, a következő írásom a belsőleg ható csodaszerekről és a szoptatás alatt fogyasztott ételekről fog szólni.
Love!